KONST / Ramar / Ram 7563528
*
nr 756 3528
Ram
1800-tal, med tryck, porträtt, ramens innermått: 23 x 20
Utrop:
600 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 april 2012
kl 18:52:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 15:15:38
1
100 kr
27/4 11:26:24
2
300 kr
27/4 21:30:56
1
300 kr
27/4 21:31:11
1
400 kr
28/4 07:21:27
3
500 kr
28/4 19:28:07
1
600 kr
30/4 17:14:35
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: porträtt porträttmåleri ram ramar tryck
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:41
*
Ram
nr 756 3528
Ram
1800-tal, med tryck, porträtt, ramens innermått: 23 x 20
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 april 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/4 15:15:38 | 1 | 100 kr |
| 27/4 11:26:24 | 2 | 300 kr |
| 27/4 21:30:56 | 1 | 300 kr |
| 27/4 21:31:11 | 1 | 400 kr |
| 28/4 07:21:27 | 3 | 500 kr |
| 28/4 19:28:07 | 1 | 600 kr |
| 30/4 17:14:35 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: porträtt porträttmåleri ram ramar tryck
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:41



